Frigo Nakliye

Sektöre ilk adımını standart tır taşımacılığı ile atan firmamız Konya Nakliyat, zaman içerisinde hizmet zincirini genişletmek amacıyla ağır nakliyat ve konteyner taşımacılığı alanlarında da çalışmalar yapmaya başladıktan sonra, yoğun talep görmekte olan frigo tır taşımacılığı alanında da alt yapısını oluşturarak hizmet sunmaya başlamıştır.

Taşımacılık sektörüne yeni bir soluk kazandırarak Konya frigo nakliye çalışmalarında önemli aşamalar kaydeden firmamız, Konya’da üretimi yapılmakta olan soğuk zincir ve kimyevi madde tarzı ısı muhafazalı taşınması gereken her türlü yükün gerek yurt içine dağıtımını gerek yurt dışına ihraç kayıtlı olarak taşınması işlemlerini kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden gerçekleştirmektedir.

Konya çıkışlı olarak yurt içi frigo nakliye konusunda son derece yeterli araç ve ekipmana sahip bulunan firmamız, taşımacılık sektörünün en hassas alanı olan bozulabilir ürün nakliyesinde son derece titiz hareket etmek suretiyle faaliyet göstermektedir. Ürünün taşınması gereken sıcaklığa ayarlanan soğutucunun yükleme anından teslim anına kadar olan süreci olması gereken ısıyı olduğu gibi muhafaza ederek ürünün ilk yüklendiği anda ki tazeliğini koruyarak tüketim noktasına ulaşmasını sağlamaktadır.

Konya ilimizde üretilmekte olan yaş sebze meyve türleri, et ve süt ürünleri, donmuş gıda maddeleri ve kimyevi özellikleri bulunan tüm hassas ürünlerin yurdumuzun tüm illerine iç nakliye ile dağıtımını yaptığımız gibi Avrupa ve Asya ülkelerinin tamamına karayolu frigo nakliyesi şeklinde taşımalarını da gerçekleştiriyoruz.

Özellikle yurt dışına gönderilen ürünlerin taşımalarının uzun sürecek olan yolculuklarında taşınan ürünlerin bozulma veya deforme olmasının önüne geçmek amacıyla kontrol altında tutulması gereken soğutucu göstergesinin takibi ile birlikte tercihen casus olarak adlandırılan cihazların dorse içerisine yerleştirilmesi suretiyle ikinci bir takip sistemi ile kontrol edilmesi sağlanmaktadır.